ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13656513
*
nr 1365 6513
Spegel
Nyrokoko, 76x63 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 20:59:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 22:43:36
1
200 kr
4/12 23:27:22
2
150 kr
4/12 23:27:23
1
200 kr (Budbetjänt)
5/12 16:18:54
3
400 kr
5/12 16:21:50
3
350 kr
5/12 19:22:11
3
300 kr
6/12 04:20:57
1
300 kr
6/12 04:20:57
3
350 kr (Budbetjänt)
6/12 22:21:00
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1365 6513
Spegel
Nyrokoko, 76x63 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 22:43:36 | 1 | 200 kr |
4/12 23:27:22 | 2 | 150 kr |
4/12 23:27:23 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
5/12 16:18:54 | 3 | 400 kr |
5/12 16:21:50 | 3 | 350 kr |
5/12 19:22:11 | 3 | 300 kr |
6/12 04:20:57 | 1 | 300 kr |
6/12 04:20:57 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
6/12 22:21:00 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53